| funnythoughts97 a întrebat:

fetele stiti tratamente naturale cv pentru indesirea parului? dar si pentru intarirea firului de par? plz pentru amandoua daca stiti tratamente care sa'mi fie de folos! repet. as dori naturale si sanatoase! funda! :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy usturoi pisat(frecat) macerat in gaz, si eu ma confrunt cu astfel de situatii, dar cred ca la mine e problema medicamentelor fff multe, imi cade la greu, acum de 3 sambete folosesc masca de galbenus de ou+ulei de masline+zeama de lamaie, sa vedem ce rez va da.stiu ca gazul intareste radacina parului, dar nu stiu daca accepti mirosul.
Ps...pentruintarirea firului de par fa o infuzie din frunza de nuc si spala-te cu ea

| Deelya a răspuns:

Ulei de ricin si ulei de masline.alternezzi saptamanal.te ungi cu un disc demachiant (sau vata)la radacini si lasi cat poti tu de mult. daca ai posibilitatea sa te infasori bine si sa dormi cu el pe cap ar fi super ok.asta e pentru indesire. uleiul de masline e pentru regenerare.pentru caderea parului poti folosi petol sau solutie petrolium de la o farmacie naturista.deseameni ceaiul de urzica si de frunza de nuca sunt foarte foarte bune (insa nu folosi ceaiul daca esti blonda pentru ca se va inchide culoarea). Succes