| anonim_4396 a întrebat:

Cum tratezi naturist o raceala/viroza care a ajuns la plamani? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai sigur, medical. Nu ai vrea sa ai complicatii mai mari.

| Simpatic a răspuns:

Cu Izoleta se trateazawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

O raceala care a ajuns la plămâni, trecand peste faptul ca suntem in perioada cu covid, se trateaza la medic nu naturist pentru ca poate oricand degenera intr o pneumonie fatala

| mudokins78 a răspuns:

Un singur raspuns! Votca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te juca ca faci probleme cu plamanii. Sa vezi cum stai internat in spital cateva saptamani daca nu te tratezi din timp. Mergi la medic si lasa idei precum ceaiurile. Ceaiurile se iau cand esti racit putin nu cand deja ai afectati plamanii.

| Dana1999 a răspuns:

Nu se trateaza naturist ca e riscant!

| Nume6 a răspuns:

Bei ceai cald. Cartofi răzuiţi cu oţet amestecaţi și pus totul legat la gât cu o esarfa sau batic sau ce material ai chiar dacă e incomod funcţionează, dar trebuie ţinuţi câteva ore așa. Șosete cu oţet în picioare cateva ore. Stai si deasupra ligheanului cu apă fierbinte cu sare cu picioarele ca să intre aburii aceia in corp(sa fie absorbiţi). E bun si pe piept o ungere cu otet sau pe maini si pe picioare. Eu așa o tratam in copilărie si nu luam medicamente!

| Justme32 a răspuns:

Usturoi românesc

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut daca a ajuns la plamani e infectiewinking aici nu poti trata naturit (pe vremuri cand nu existau medicamente oamenii mureau din raceli simple pe capete ) suna-ti medicul de familie si spune-i ce problema ai!