| Marius66666 a întrebat:

Salut.Daca am bursita la cot, am voie sa ma antrenez la sala, adica sa fac tractiuni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu

| GabyT10 a răspuns:

Nu cred ca ar fi indicat, trebuie pusa in repaus articulatia si evitarea oricarei activitati sau oricarei presiuni directe care poate cauza durerea.Depinde si de cat timp ai bursita.La 3-4 saptamani dupa tratament, poti folosi cotul fara restictie. Daca nu ai luat tratament, poti apela la medicul de familie sau la medicul ortoped.Multa sanatate iti doresc.