| Alex0131 a întrebat:

Salut! Daca combin multivitamine cu pastile de raceala, sau cafeina cu pastile de raceala, se pot produce sangerari nazale? Am incercat mai demult si am patit acest lucru. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Umiditatea foarte scazuta in camera mai poate duce la cheaguri ratacite in nas le vezi cand speli nasul.
Fiecare medicament artificial are secundare diferite, unice, rare pe care tu le poti manifesta ex DEF, ca nu te incadrezi genetic ca restul turmei cu secundarele cunoscute ABC. Poti face combinatii de pastile aparent inofensive dupa care sa puste ceva in tine si te-ai dus, n-o sa mai sti de la ce, o sa se alfe la autopsie, poate.

Pe ei in intereseaza profitul nu altceva, ca mai moare unu asta este, mai platesc o amenda infinit de mica raportata la profiturile de milioane/miliarde $ lunare scoase.
ex:
Johnson & Johnson Will Discontinue Talc-Based Baby Powder Globally in 2023. The company, sued by cancer patients who claimed its talc was contaminated with asbestos, stopped using the ingredient in North America in 2020.

Cand esti racit i-a de 3 ori pe zi jumate de lingurita cu turmeric/curcuma + una de miere, daca tot ai
[blu screen xp iar pe nas] atunci e de ma mixu de vitamania,

Vitamania The Sense and Nonsense of Vitamins 2018
1h 30m
https://www.imdb.com/title/tt8232232/

VITAMANIA Teaser/Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=GpcUHAlBpnI

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, in nici un caz de la multivitamine sau alte pastile de raceala.

Sangerarile nazale pot fii cauzate de: infectie la sinus sau o hemoragie nazala superficiala, cauzata de spargerii unui vas mic de sange, de la suflatul nasului prea puternic.

Răspuns utilizator avertizat