| Wordofthat999999 a întrebat:

Daca iau calciu, magne b6, potasiu, fier, vitamina A ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vitaminele si mineralele nu ingrasa, dar iti maresc pofta de mancare.

| RAY a răspuns:

Nu,ti am mai raspuns o data, ca te ingrasi daca manci mai mult

| Donsavas a răspuns:

Dacă nu au anemie, știi ca poți face hemocromatoza de la atâta fier? Barbatii sunt predispuși! Vitaminele au și ele contraindicații, fie ele "suplimente" și nu " medicamente".

| HadesSs a răspuns:

Nu te ingrasi, insa complexurile de B-uri si tot ce contine vitamina B creste pofta de mancare deci automat vei manca mai mult happy

Răspuns utilizator avertizat
| vLooM a răspuns:

Nu are nici-o treaba, poti sa iei toate vitaminele posibile.
Daca te ingrasi astea este de la alimentatia ta, ce mananci tu de exemplu prajeli, dulciuri de la astea te ingrasi dar poti sa tii o "dieta" ma refer doar sa nu mananci prajeli si dulciuri si o sa fie totul ok, o sa fii sanatos si daca faci putina miscare dai jos si din grasime. Deci succes!

| Wordofthat999999 explică (pentru vLooM):

Toti a-ti crezut ca vreau sa slabesc dar de fapt e invers... vreau sa ma îngraș, asta e scopul meu.

| JoleneSth20 a răspuns:

Nu.
Dacă vei lua în greutate, cu siguranţă va fi din cauza proastei alimentaţii.

| Ytrgh a răspuns:

Si eu întrebam același lucru când luam vitamine si d astea, din ce mi au spus mie nu îngrășa. Ia acolo, contează numa' sa fi sănătos!