| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Dacă îmi schimb medicul de familie, noul medic o să știe istoricul meu medical? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da. pentru ca ai o fisa unde e trecut, si la care cel nou va avea acces.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noule medic iti va cere sa-i aduci fisa cu tot istoricul medical, de la medicul anterior si da, trebuie sa stie absolut tot ce ai avut in trecut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce îl schimbi, fișa ta se transmite la noul medic. Astfel, o să știe.

| Frank51 a răspuns:

Vechiul medic îți dă dosarul cu care mergi la noul medic.

| Vântulalb a răspuns:

Da. Dosarul tau ii va fi transmis.

| nevermatch a răspuns:

Pentru ce crezi ca ai card de sanatate?