| Fr3dy a întrebat:

Daca mersul pe bicicleta ajuta la dezvoltarea corpului si cresterii in inaltime cam cate ore ar trebui sa merg pe zi pe bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Meresu pe bicicleta ajuta la cicultia sangelui, inotul, baschetu si voleiul ajuta la crestere.

| Diabolique a răspuns:

Buna! Mersul cu bicicleta nu are nici o legatura cu cresterea in inaltime. Acesta ajuta la mentinerea starii de sanatate, imbunatatirea conditii fizice, detoxifierea organismului, mentinerea unei greutati normale, etc.
Daca iti doresti sa te inalti, recomand inotul sau baschetul.
Mult succes!

| RzzV a răspuns:

Non-stop si vei deveni gab

| DragosAlex1 a răspuns:

1-2 ore e de ajunsbig grin