| robertpopescu12 a întrebat:

Salut, daca o fata si-a pus genele la o fata HIV pozitiva este risc sa aiba si ea ceva? Tipa pune si unghii insa tipa cu care vorbesc doar genele si le-a pus la ea, este risc sa aiba si ea ceva? Ar trebui sa ma vad si eu cu ea si e posibil sa iasa niste sarutari si na.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lidia09 a răspuns:

Dacă e pozitiv nu are nimic.
Și HIV nu se transmite prin contact exterior. Se transmite prin contact sexual, sânge etc.

| robertpopescu12 explică (pentru Lidia09):

Tipa respectiva cu care ies initial stiam ca nu are, dar am dubii daca cumva a procedat cumva incorect aia de la gene, si cumva sa ii se transmita si ei, chiar daca nu cred. ca pana la urma nu ii inteapa nimic in piele sau ceva.

| Simyna a răspuns:

Nu are cum sa pateasca nimic, si daca i-ar fi smuls aia genele fetei cat sa ii dea sangele; si cea care pune gene ar fi trebuit sa aiba vreo rana deschisa la degete sa se poata transmite. Daca inca ai dubii poate dona sange si i se fac analize gratuite unde poate alfa daca are ceva.