| Maripapaia a întrebat:

De 2 zile am început o dietă si voiam sa stiu daca este o dieta sănătoasă sau este prea drastică.
Țin să menționez că slabesc foarte repede si de asta m-am gandit ca poate nu este sănătoasă.
Am 156 cm.
Marti (prima zi) aveam 61.200 kg.
Miercuri aveam 60.700 kg iar
joi (azi) am 60.00 kg.
Marti am mâncat păstăi fierte si la prânz si la cină + un mar si o roșie intre mese + 2 litri de apă.
Miercuri am mâncat, la prânz, două ouă fierte iar la cină am gustat o bucățică de peste si am mâncat salata de rosii fără niciun condiment (ulei/sare) + 2 litri de apă. In fiecare seară fac si exercitii fizice (in jur de 30 min.)
Parerea voastră care este?
Si la 156 cm la ce greutate ar fi okay sa ajung? (Am aproape 16 ani).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănânci exagerat de puțin, acum poți așa pentru că probabil ai depozit de grăsime și are organismu de unde să ia, adică din resurse deja depuse, dacă continui așa o să ajungi să leșini pe stradă, pune mâna și mănâncă măcar 2 mese CALUMEA pe zi.

| RAY a răspuns:

50 de kg, dietele ingrasa, dupa ce slabesti te vei ingrasa, totul e sa eviti mancarea nesanatoasa si sa consumi cu limita

https://noutatidinstiinta.wordpress.com/......d-sanatos/