| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
De aproximativ un an am niste stari nu tocmai placute. Am uneori stari de lesin, simt ca nu mai am forta in maini si ca o sa lesin. Ma tem sa nu patesc ceva rau, sa nu mi se intample ceva rau si sa nu lesin, mai nou imi e teama ca imi va ramane mancarea in gat( si din cauza asta nu prea mai pot manca asa bine).
Am facut consultatii la sange, oftalmolog, neurolog, ORL si toate au iesit bine. Consult regulat psihiatrul insa nu prea pot lua tratamentul de mi-l da( sunt pastile si nu le pot inghiti).
Daca aveti niste sfaturi cum sa scap de temerile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți sfărâma pastilele cu toate că nu este chiar indicat.
Starea e una, anxietatea este alta.
Metabolismul se poate influența cu alimentația.
Caută dr Călin Mărginean pe You Tube și aplică treptat ce spune acolo 2 luni și apoi mai stăm de vorbă.

| doctorandus a răspuns:

Calin Marginean este un medic care este bolnav psihic. El crede ca se poate trata cancerul doar cu fructe si legume.