| Wordofthat999999 a întrebat:

De ce numai am pofta de mancare ca data trecuta de la vitamine, adica nu am întrerupt deloc acest tratament cu vitamine de-atunci, il iau in continuare dar numai am pofta de mancare puternica ca atunci, de ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dulciurile dau pofta de mancare,e simplu cand manci dulce se elibereaza dopamina,serotina in creier=creaza placere,e asta duce si la cresterea insulinei =asta determina foametea non stop,e un ciclu nebunesc, desi manca grasimii, dulciuri, evita carnea ca carnea tine de foame, evita ouale, tot ce e proteina

| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele NU fac pofta de mancare si nu ingrasa!
Vitaminele imbunatatesc sistemul imunitar si acopera deficientele, acolo unde este nevoie, dar NU dau pofta de mancare si NU ingrasa!

Mancarea este cea care te ingrasa, iar lipsa ei, te slabeste!
Pofta de mancare este ceva ce vine din capusorul tau, din dorinta de a manca, nu din ce spun unii si altii.