| Andreix2245 a întrebat:

De ce simt furnicaturi in palme si in talpi, iar cand stau in picioare uneori mi se intuneca privirea.Aceste stari am mai avut si anut trecut si am facut analize si un RMN care au iesit bune.Nu stiu ce sa fac, am starile astea tot timpul.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ai problema de circulatia sangelui sau diabet sau scleroza multipla sau polineuropatia cronica inflamatorie demielinizanta! Vezi linkul-http://dozadesanatate.ro/de-ce-simt-furnicaturi-maini-si-picioare/

| justanotheruser99 a răspuns:

Poate ai anemie.

| MedLife a răspuns:

Faci in felul urmator, te duci frumos la medicul de familie si-i spui in primul rand simptomele si dupa aia sa-ti ia tensiunea si sa-ti faca u set de analize ale sangelui adica hemoleucograma si acolo se vede exact de ai sau n-ai ceva.

| Endo05 a răspuns:

Este posibil sa ai tensiunea arteriala scazuta.Du-te la medicul de familie si o sa iti dea ceava pentru a-ti regla tensiunea.