| Alin2626 a întrebat:

De ce stabesc in greutate? Inainte aveam 59 de kg si acum am 51kg.Fac volei abdomene si flotari. Uneori simt o presiune pe cap si ca ma furnifica palmele si talpile.O fi din cauza asta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

A fost brusca scaderea in greutate? In cat timp? Axeaza-te doar pe volei lasa abdomenele si flotarile, daca vrei muschi antreneaza-ti fiecare grupa, dar si volei si exercitii fizice ar fi prea epuizante pentru tine si daca n-ai grija la alimentatie dai in supraantrenament urmat de pierderi in greutate, oboseala cronica etc.

| Alin2626 explică (pentru DovleacTurbat):

Nu a fost brusca.Cam 7 luni a durat.Mananc bine, beau 2L de apa. Volei, abdomene si flotari fac in fiecare zi.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Alin2626):

Abdomenele si flotarile nu se fac zilnic, muchii au nevoie de recuperare si odihna. Maxim 2 ori pe saptamana faci, dar ti-am zis daca vrei muschi antrenezi tot corpul ca abdomene si flotari=0. Daca slabesti inseamna ca nu mananci bine laughing ca daca mancai bine cresteai sau macar iti mentineai greutatea.