| bradutuI99 a întrebat:

Salut, de dimineata m-a luat o raceala destul de naspa si maine am testul psihologic la scoala de politie, cum as putea sa ma fac bine si sa fiu concentrat pana maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Imbraca-te bine să nu-ți fie frig, chiar daca e vara și du-te la farmacie sau trimite pe cineva să îți ia ceva, bea 1-2 căni de ceai cald, fara apa rece.Succes!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa te odihnești. Sa mananci pe seara o ciorba calda, ceva usor si atat. Faci un dus fierbinte înainte să adormi.

| HadesSs a răspuns:

Te duci la farmacie si iti cumperi cate o fiola de B1, B2, B6, B12 si Vit C, le spargi intr-o cana de ceai si o sa iti dea energie si iti mai trece din raceala.

| Stoian_Daria_1990 a răspuns:

Recomand teraflu sau coldrex, ceai cald

| Mincea_Mario_1980 a răspuns:

Eu tot timpul cand sunt racit imi zic in sine ca refuz sa racesc, imi merge tot timpul (nu glumesc)