| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de dimineata pana seara simt ca am apasa ceva in interiorul capului,probabil pe creier, in partea stanga sus a capului, ma apasa de 4 zile si ieri am fost la piscina am inotat si mam luat cu distractia si nu ma mai simitit-o probabil ca nu ma gandeam la asa ceva,in seara aia ma simteam putin rau,ameteam f putin, vreau sa stiu de la ce ma apasa? e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema psihologica, mergi la un psiholog si se va rezolva.

| AN0NIN a răspuns (pentru Brigaela):

Si nu trece de la sine? adica sa nu ma mai duc la doctor, ma va afecta in vitor daca nu ma duc la doctor? mentionez am 14ani

| Brigaela a răspuns (pentru AN0NIN):

Nu stiu daca va trece de la sine, depinde cat de importanta este. daca simti mereu asta, indiferent cat de ocupat ai fi, atunci ar trebui sa mergi la psiholog (nu la medic). In mod normal, la 14 ani nu ar trebui sa ai astfel de probleme din lipsa de timp. Tinerii de 14 ani sunt foarte foarte ocupati cu scoala, cititul si gospodaria, au rareori timp sa-si faca genul asta de impresii. Verifica daca nu cumva ai prea mult timp liber si, daca ai, consuma-l in mod construnctiv.

| AN0NIN a răspuns (pentru Brigaela):

Nu simt mereu apasatura, doar ca mi-e frica sa nu patesc ceva, in ultimile 2 zile abia am simtit-o, stiu ca la varsta mea nu ar trebui sa ma preocupe asa ceva, vreau doar sa stiu daca am o problema grava care ma va afecta pe viitor