| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Salut, dimineata ma trezesc umed intre picioare si cam miroase urat si apar rani ca si cum as fi oparit intre pcioare.Eu spal bine acolo si schimb boxerii dar e naspa ca pisca si e nasol, oare ce sa pun acolo ceva sa calmeze iritatia (alifie, gel sau pudra )? Voi patiti asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa gelurile si alifiile, ca la varsta asta ar fi trebuit sa stii de igiena personala si de spalatul corpului, dimineata si seara, ca sa elimini mirosurile, opareala si ranirea din cauza transpiratiei.
Este obligatoriu dusul cu apa calda si sapun: dimineata si seara!
Daca respecti aceste reguli de igiena, de bun simt si normale tuturor oamenilor, nu vei mai mirosii si nici nu te vei mai oparii.
Hainele si chilotii se schimba zilnic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gras de aia faci rani si miroase.Trebuie sa slăbesti sa faci sport.

| Liviu_Drecin_1985 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate da pana slabesc trebuie sa pun ceva acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pentru iritatii, poti folosi si sudocrem
sau daca gasesti asa ceva,
https://www.medino.com/......ntment-30g

Oricum, cauta creme pentru fund de bebelus :) Alea sunt cel mai safe, daca sunt safe pentru iritatii de bebelusi, sunt si pentru tine.
Pudra nu e buna nici la copii nici la adulti, pentru ca sapa in rana.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Boxerii nu sunt sănătoși că sunt ca niște pantaloni. Ar trebui să slăbești și mai buni sunt chiloții că zona aia trebuie să fie aerisită că totodată e și cea de reproducere. Dar mai bine întreabă părinții și sau doctorul.