| Leoo222 a întrebat:

Salut dragi membri ai TPU!
Am sa incep prin a va spune ca trec printr-o perioada extrema. Cred ca sufar de retard mintal pt ca de cateva luni de zile nu ma pot concentra la absolul nimic, la scoala sunt aerian cand ma pune sa rez ceva oricat m-as stradui din rasputeri nu pot face nimic.
Am fost si la psiholog si a spus dna aceea ca sufar de anxietate generalizata. Eu am simptomele care vi le descriu mai jos si scuzati-ma ca scriu prost gramatical.

Tristete profunda 24 din 24
Iritabilitate
Presiune psihica
Stari de delir
Gandire extrem de grea
Amnezie in unele momente

Prim amnezie, caracterizez starile mele de uitare continua a informatiilor...adica daca citesc ceva acum imi e f greu sa repet!

Ajutati.ma va rog din suflet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cu ce sa te ajutam, fa-ti prieteni, iesi in lume, distreaza-te sa uiti de probleme

| buffa a răspuns:

Ai nevoie de cat mai mult timp petrecut afara! Afara, la aer curat si langa prieteni glumeti. Nu stand in fata calculatorului.