| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Dupa ce te trezesti e ok daca mai stai 30-60 min inainte sa iei micul dejun? de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce te-ai trezit, în maxim 2 ore să servești micul dejun, așa nu mai dai voie formării gastritei.
Pa, pa.

| drogh a răspuns:

Da,după ce te trezeşti poţi să mai stai 30-60 de min ca să îţi revii şi să ai poftă de mâncare. Dar nu mai mult!

| Mikhtarian a răspuns:

E ok, pentru ca sa-ti revii.
Micul dejun trebuie sa fi consistent in vitamine bogate, cel mai bine cereale, ori un iaurt degresat.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cum te trezesti in special daca esti fumator sau bautor de carbogazoase, este indicat sa mananci un biscuite ceva, iar dupa aia cand organismul iti lucreaza la limite normale poti avea micul dejun.

Sanatate!

| MEIALI a răspuns:

După ce te-ai trezit, în maxim 2 ore să servești micul dejun, așa nu mai dai voie formării gastritei.

| girl00 a răspuns:

Da este ok..nu-i nimic iesit din comunhee hee

| SucDeGuava a răspuns:

E ok sa stai vreo 30 de minute pentru ca abia te-ai trezit si organismul tau are nevoie de putin timp sa se pregateasca sa primeasca aportul de vitamine. Daca mananci imediat e posibil sa ti se faca rau. Insa, 60 min e prea mult - organismul tau o sa inceapa sa sufere.

| catalinaeu a răspuns:

Nu e nimic rau in asta daca mai stai 30-60 de minute dupa ce te trezesti. E ok iti mai revi dupa un somn ung...Nu iti face griji

| CoRnEtEL a răspuns:

Da da e bine, numai ai grija ce mananci la micul dejun