| davy41620 a întrebat:

Salut! E ok sa ma supar din orice tampenie,adica daca un prieten ma porecleste intr-un fel sau daca cineva imi spune ca sunt prost la ceva, am prieteni care poti sa le spui in ce fel vrei ca nu se supara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că te superi din chestii de genul denotă faptul că ești o persoană mai sensibilă, nesigură pe ea și care, poate, nu știe prea mult de glumă, și e mai sobră.

Răspuns utilizator avertizat
| Refresh0 a răspuns:

Nu. Doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata dragoste, pentru că El e dragostea. Apoi vei învăta să emani aceasta dragoste spre toți cei din jurul tău chiar dacă te supără. O dragoste necondiționata fără niciun fel de interes. Te invit să Îl cunoști pe acest Dumnezeu minunat. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro