| georgina a întrebat:

Exista aparatura pe care o poti cumpara sa iti verifici tu acasa nivelul de oxigen? Vazusem pe cineva ca spunea ca exista, insa nu a spus daca poate fi folosit de orice persoana sau e ceva mai complicat dedicat personalului medical.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Denisa0954 a răspuns:

Acel aparat se numeste oximetru si măsoară nivelul de oxigen din sânge. Mai exista si pulsoximetru care măsoară si concentratia de oxigen si pulsul. Se pune pe deget se apasă pe un buton si se asteapta, este cu afisaj electronic si iti vor apărea pe ecran valorile. Nu este greu de folosit si poate fi folosit de către oricine

1 răspuns:
| Dana2103 a răspuns:

Oxigenometru