| denis988 a întrebat:

Exista vreun medic sportiv pe aici?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Geordan a răspuns:

Salut, stratul de piele sau, burtica se pot da jos prin sport (alergare usoara, abdomene scurte asa numitele Crunch-uri, ridicari de picioare, bicicleta... etc) dar cred ca ti-ar face bine si masajul! De obicei, doamnele folosesc masajul anticelulitic, si ca sa indeparteze "pieile" care au ramas in urma slabitului! Acum, eu zic ca tu esti mic, adica mai ai de crescut (pana pe la 21 de ani), e posibil sa dispara singura acea "piele/burtica" depinde de tine si alimentatia ta!winking
Bafta!

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Salut.
Medic sportiv nu este pe acest site.

| Geordan a răspuns:

Salut, medic sportiv?! Adica un medic care sa faca sport? Sau cineva cu... cunostinte medicale in domeniul sportului? Pot sa te ajut daca e vreo problema medicala (in limita cunostintelor mele in Kinetoterapie si Recuperare medicala, unde intra si recuperarea sportivilor si alte ramuri)

Răspuns utilizator avertizat
| Geordan a răspuns (pentru denis988):

Salut, stratul de piele sau, burtica se pot da jos prin sport (alergare usoara, abdomene scurte asa numitele Crunch-uri, ridicari de picioare, bicicleta... etc) dar cred ca ti-ar face bine si masajul! De obicei, doamnele folosesc masajul anticelulitic, si ca sa indeparteze "pieile" care au ramas in urma slabitului! Acum, eu zic ca tu esti mic, adica mai ai de crescut (pana pe la 21 de ani), e posibil sa dispara singura acea "piele/burtica" depinde de tine si alimentatia ta!winking
Bafta!

| stαcy a răspuns:

Pe acest site nu cred.

Răspuns utilizator avertizat
| stαcy a răspuns (pentru denis988):

Incearca sa cauti in orasul unde locuiesti. Macar unul ar trebui sa existe. Cauta pe net.