| MeridaOcean a întrebat:

Ieri seara m-am dat in zona nasului cu zeama de lamaie(am auzit ca ajuta la "disparitia" punctelor negre), fara sa-mi dau seama, am dat cu zeama aia si pe 2-3 cosuri care erau mai inflamate(le storsesem in acea zi) si acum,de dimineata,mi s-a facut pielea mai tare,mai aspra, roz si ma ustura(in zona acelor cosuri) crying Credeti ca s-a facut asa pentru ca am dat cu lamaie acolo? Am citit pe net si s-ar putea sa fie si acnee rozacee si are cam aceleasi simptome crying crying Acum m-am dat cu crema de galbenele. poate trece in cateva zile.Ce parere aveti? Lamuriti-ma, va rog! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Aseapta sa vezi daca trece, dac nu poti sa te duci la un dermatolog.
Succes!

| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu tinctură de propolis și va trece.

| ammona a răspuns:

Va trece, pentru pistrui si puncte negre eu iri recomand o crema de la farmec ieftina si foarte buna...la mine a functionat http://www.e-cosmetic.ro/crema-pentru-pete-si-pistrui-farmec.html

| LuciaCristina1996 a răspuns:

Eu cred ca o sa treaca.