| Denila123 a întrebat:

Salut,imi poate spune cineva, e grea operatia de varicocel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru tine nu e grea, doar pentru medic.
Că unul a scăpat bisturiul și a scopit.
http://www.hotnews.ro/......sticul.htm

| Denila123 explică (pentru sadrian46):

Trebuia sa ma incurajezi

| sadrian46 a răspuns (pentru Denila123):

De ce neapărat?
Oricum, te anesteziază.
Iar oroarea de mai sus este extraordinar de rară, nu are de a face cu tine.

| Denila123 explică (pentru sadrian46):

N-am prea inteles

| sadrian46 a răspuns (pentru Denila123):

Ca să te clarific.
Nu este o operație dificilă. Te anesteziază, nu mai știu dacă local sau total. Te leagă de pat, să nu te miști, ca să nu greșească medicul acolo jos. Apoi după, îți dă antinevralgice. Dar fiind o zonă foarte sensibilă, te mai doare o zi sau două, nu are ce să îți facă. Cam atât.

| Denila123 explică (pentru sadrian46):

Ok

| Daniel323 a răspuns:

Este o operatie foarte simpla.

| Denila123 explică (pentru Daniel323):

Mm sper sa fie asa