| cristipc2011 a întrebat:

imi puteti spune daca apa minerala este sanatoasa sau dauneaza grav sanatati dau funta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MajorAsshole a răspuns:

Nu e bine sa bei doar apa minerala incontinuu. O sa faci burta de la acid, plus ca ea contine destul de multa sare (depinde si de apa) si sarea in exces oricum nu face bine organismuluiwinking

10 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Salut, vreau sa iti spun ca apa minerala nu este neaparat daunatoare sanatati dar poate provoca unele disconforturi gen balonare sau acidul la stomac!

| MMihai a răspuns:

Apa minerala este sanatoasa sau dauneaza grav sanatati
apa minerala este apă de izvor netratata cu clor sau cu ozon, în care eventual bagă bioxid de carbon, nefiind tratată poți avea și bafta să aibă microorganisme!

| MMihai a răspuns:

Dacă firma care îmbuteliază apa de izvor are utilaje care să și permită tratarea „apei minerale" atunci este ca apa de la robinet și pericolele sunt minime.

| RoXxy a răspuns:

Apa minerala,pe langa faptul ca iti poate produce unele disconforturi, asa cum zicea si JustMed, poate parea greu de crezut dar si ingrasa:p

| hiphopgirl a răspuns:

Adevarat apa minerala nu e prea sanatoasa si nu e bine sa bei multa daca bei prea multa poti face pietre la rinichi de imbaloneaza si nu este asa de bine sa bei de multe ori apa minerala iti jeneaza stomacul mai bine punete pe apa plata aia e sanatoasa

| Eღilia62 a răspuns:

Toate bauturile acidulate dauneaza.
Dar pe mine nu ma intereseaza, daca nici sucuri acidulate si apa minerala n-am voie sa beau, de ce mai traiesc?

| Roxy_9585 a răspuns:

Consumata in exces poate cauza pietre la rinichi

| OaKi12 a răspuns:

Nu e prea daunatoare, doar te umflii la stomac sau te deranjezi la stomac... Funda te rog.

| YooAna2796 a răspuns:

Eu beau numai apa minerala (Borsec) si din cauza asta am probleme cu stomacu...iti recomand sa te lasi de apa minerala