| lariko a întrebat:

Salut,imi puteti spune daca atunci cand cataracta la ochi apare la o persoana, trebuie sa fie neaparat o pata alba pe ochi sau poti avea cataracta dar sa nu ai nimic pe ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cand o persoana este diagnosticata cu cataracta, are pe globul ocular o pelicula, mai bine zis cristalinul este opac(opacifierea globului ocular).