| Bogdanpalintineanu a întrebat:

Unde pot sa fac o consultare a limbii, e mai alba oarecum la baza ei si acea pata e posibil sa arate mai crapata, imi puteti spune si ce aș putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la medicul de familie. El va aprecia ce analize trebuie facute si-ti va da trimitere la medicul specialist. Cauzele pot fi multiple si nu poti sa apreciezi fara consultatie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Limba alba poate fi cauzata si de candida albicanis!
Citeste totul despre candida pe internet si vei intelege mai multe.

| Bogdanpalintineanu explică:

Ce legatura ar putea avea strabismul care e o boala ce afecteaza privirea omului cu limba?!?