| RealLife a întrebat:

Salut in fiecare zi consum 4 kg de pepene verde. Ma va ajuta sa slabesc? Tin sa mentionez ca dieta mea e astfel: dimineata- 1 iaurt cu 0% grasimi cu putine cereale si pepene verde, la ora 12- o felie de pepene verde, la pranz- de obicei carne slaba cu cartofi fierti, la ora 3 o felie de pepene verde si la cina nimic. Beau 2 l de apa pe zi si mai beau si zeama de la 1 lamaie dimineata. Voi reusi sa slabesc tinand cont ca am 55 de kg si vreau sa dau jos 5? Ah da, fac si sport 1 ora in fiecare zi acasa.
P. S Cate calorii au 4kg de pepene verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mananci excesiv de mult pepene verde care este foarte dulce. 100 de grame de miez de pepene verde are cam 40 de kilocalorii, deci 4000 de grame au 1600 de calorii.

| mona a răspuns:

Te va ajuta dar in timp, nu forta nota daca nu vrei sa te trezesti cu kg in plus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca continui asa, 100% o sa slabesti, tine-o tot asa, bravo!