| 192001Madalinada a întrebat:

SALUT, m-am înțepat puțin intr-un cui astăzi doar puțin cu vârful cuiului, mi-a curs puțin sânge, nu ma doare, nu s-a umflat pana acum, e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU strica antitetanos, DELOC
mai bine suflii in iaurt si pierzi vremea pe la doctor,

DECAT SA MORI IN ***CHINURI***

NOOOOOOOOOOOO SHlT
chiar daca a fost doar putin sange, chiar daca cuiul nu era ruginit!

| Stan24 a răspuns:

Dezinfectează rana provocată cu puțin Alcool Sanitar (spirt)!

| Sadriani a răspuns:

Intreaba un medic, s-ar putea sa trebuiasca sa iti fsci o injectie cu antitetanos, (destul de repede), mai ales daca cuiul era ruginit... eu zic sa intrebi un profesionist care stie mai bine, nu sa iei orice sfat de pe forum