| XzXzXz a întrebat:

HEI!TpU astazi am iesit afara cu prieten si mam intepat intr-o creanga cu tepi mi-a intrat prin incaltaminte si prin piele mi-a curs putin sange in seara asta nu se mai vede decat putin rana dar ni sa sormat k o galmacred k se zice pe dinauntru si cand calc cu piciorul ma doare si simt umflat credeti ca sa infectat?FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ooLaviii a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un control thinking Este posibil sa se infecteze straight face

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te doare cand calci aia nu inseamna ca s a infectat, stiu cum dor astfel de intepaturi dar vor trece in cateva zile, era bine daca dezinfectai locu respectiv cu alcool sanitar

| 23partyboy a răspuns:

Pai daca ti-a intrat in picior e normal sa te doara locul lezat, cred ca e suficient sa tratezi rana cu antiseptice(betadine etc) si eventual sa pui un tifon imbibat putin cu antiseptic pe locul ranii

| zuzualina a răspuns:

Nu e infectat, nu-ti fa griji

| SergiuPhPsV a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la control daca nu poate vei pati ceva si vei ajunge la spital doamne ferestene laughing
oke du-te cand vei putea mai repede la control sa vezi ce ai sau cu ce sa te daiwinking

| kitigirls a răspuns:

Inseamna ca nu ai reusit sa scoti acel ghimbe asa ca atunci cand calci el intra mai mult...incearca sa il scoti!