| lol2 a întrebat:

Ma enervez destul de repede. De ex: cand ma joc la calculator fifa, nba in retea si pierd sau nu imi iese jocu' ma enervez rau. Ce sa fac pentru a nu ma mai enervea asa de repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Sa iesi mai mult din casa si sa stai pe calculator mai putin de doua ore pe zi.
Daca o sa incepi sa faci si un sport o sa vezi ce schimbare frumoasa se petrece in tine.

| Azµre a răspuns:

Du-te la psiholog, renunta la jocurile pe calculator nu e normal!

| MarYan00 a răspuns:

Asta e firea ta...incearca sa te calmezi!

| GabrielStefan a răspuns:

Salut,daca ai asa manifestari si in realitate inseamna ca esti coleric.Este un temperament al omului care se enerveaza usor si totodata se calmeaza la fel de repede! Stiu cum e, si eu sunt coleric

| YagamiLight a răspuns:

Gandeste-te la ceva amuzant, asta fac eu cand ma duc la varul meu si jucam pes, noi incepem sa radem de ceva si nici nu mai observ cat e scoru si asa iau bataie

| andynoss99 a răspuns:

Daca tu la un amarat de joc te enervezi atunci incearca sa te linistesti si sa iti spui ca e doar un joc

| George_Cezar_1994 a răspuns:

Pai, si eu ma enervez cand ma joc pe facebook shedow fight. Incearca sa numeri pana la zece si gandeste-te ca e doar un joc si o sa reusesti pana la urma. Daca te enervezi o sa fie mai rau!////Asa ca incearca sa te calmezi.Pare o prostie ce-ti zic dar merge cat-de-cat.happy