| Vali215 a întrebat:

Salut! Mi-am pus 2 plombe acum jumatate de luna si deja una o simt ca e pe cale sa-mi cada iar nervul pe care trebuia sa mi-l omoare e inca viu. Ar trebui sa mi-o refaca pe gratis, nu? M-a costat si foarte multi bani si nu-mi mai permit sa mi-o refac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Deja cad dupa 2 saptamani? inseamna ca dentistul nu le-a pus bine, mergi inapoi la ei si e foarte posibil sa iti faca pe gratis pentru ca e practic din greseala medicului, maxim sa mai dai o diferenta ceva. O plomba care cade repede inseamna ca nu e pusa bine si e pusa de mantuiala sa fie acolo, nici obturarea de canal nu ti-a fost facuta corect, du-te la dentist cel mai bine si vezi ce iti zice.