| TudorRadu a întrebat:

Salut.mi-am sucit gatul in somn si dupa ce m-am trezit dupa ora am incepu sa am dureri de gat acum am luat un antinevralgic si m`am dat cu o crema si am facut un exercitiu pe care l-am vazut pe net si parca ma simt mai bine dar tot ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jokerh6662 a răspuns:

E normal se mai intampla o sa te doara maxim 2 zile si eu patesc asta des, adica toata lumea nu ai de ce sa iti faci griji va trece de la sine! cred ca maine dimineata nici nu vei mai sti ca te-a durut

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ia un miorelaxant, de exemplu mydocalm si cred ca ar fi bine sa nu mai faci "exercitii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Un masaj te-ar ajuta, e normal sa te doara cateva zile acolo.
Te pup!

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Iti recomand sa iei Advil Forte. este un analgezic foarte bun si foarte puternic.

| HeLp222 a răspuns:

Si eu am patit asta, nu m-am dat cu nici o crema, nici pastile n-am luat. decat am facut multe exercitii de gat si treptat incepe sa se reduca durerea. si masajul ajuta. big grin