| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut..nu pot pronunța literele Ș și J. vreau sa ma duc la un logoped.

Întrebarea mea este..cam cât ar dura pana când ma voi vindeca de aceasta chestia(pronunția)?

Luni? ani?

Nu scrieți ca depinde de tine..eu o sa fac tot posibilul.vr sa știu de la voi asa cu aproximație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este simplu și ușor, va dura mai mult decât îți închipui.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă în rest cu pronunția o duci bine, probabil ca va tine câteva luni - poate pana într-un an. Depinde de evoluția ta. Ca unii evoluează spectaculos și nu e nevoie de multe ședințe.