| ImMrRobAlex a întrebat:

Salut
O fata din clasă la mine m-a prins de păr și mi-a smuls niste fire de par. Firele mai cresc înapoi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, normal ca o sa creasca. Daca le-a smuls din radacina o sa creasca altele, daca doar s-au rupt o sa creasca in continuare ca si cum te-ai fi tuns.

| ImMrRobAlex explică (pentru CuriousStuff):

Cam in cat timp o să crească din rădăcină?

| CuriousStuff a răspuns (pentru ImMrRobAlex):

Deja a inceput sa creasca, cat creste pe luna tine mai mult de tine si de corpul tau, undeva intre 2-3 cm pe luna

| ImMrRobAlex explică (pentru CuriousStuff):

Vreau să-ți spun că firele au fost rupte din rădăcină.

| CuriousStuff a răspuns (pentru ImMrRobAlex):

Da, nu te-ai epilat niciodata cu ceara? In acel proces firele sunt smulse din radacina si cu toate astea, chiar daca cresc putin mai greu decat daca le-ai fi taiat, tot cresc pana la urma.

| ImMrRobAlex explică (pentru CuriousStuff):

Deci intr-un final o să-și revină la normal?

| CuriousStuff a răspuns (pentru ImMrRobAlex):

Daca nu ai alte probleme cu parul si cresterea lui, cu siguranta o sa-si revina.

| ImMrRobAlex explică (pentru CuriousStuff):

Ai Facebook?
Mi-l poți da?

| CuriousStuff a răspuns (pentru ImMrRobAlex):

Poti sa-mi scrii aici in privat daca mai ai alte intrebari. happy