| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Pe 19 noiembrie mi-am facut o extractie la niste resturi de masele, in partea stanga, sus si jos. La extractia de sus s-a produs o comunicare oro-sinusala pe care doamna doctor a inchis-o. O saptamana am fost ok, dupa care cu o zi inainte sa ma duc la control am inceput sa simt un disconfort in respiratie si nevoia sa scot un sunet asa ciudat (ca si cand as respira pe gura). Uneori simt nevoia sa scot sunetul ala alteori nu. Am mai avut chestii asemanatoare cand eram mai mic, au trecut de la sine. Am fost la control si doamna doctor mi-a mai pus niste fire, mi-a zis ca mi s-au desprins cateva. Acum 3 zile am fost la control si mi-a zis ca sunt ok, dar mai tine firele alea cateva zile ca precautie si acum ma duc iar la control miercuri. Simt doar o usoara durere uneori cand mestec in partea cu extractiile.
Vreau sa mentionez ca am avut si inca mai am probleme cu anxietatea, iau tratament de la psihiatru de cativa ani. Am 17 ani. Sunt o fire mai fricoasa.
Voi ce credeti? Sa fie din cauza extractiei? Din cauza anxietatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"s-a produs o comunicare oro-sinusala "

tu care ai un asemenea limbaj ultra specializat, ne intrebi pe noi, biete/bieți absolvenți de gimnaziu și pe deasupra și ignorane/ignoranti? Nu pot să cred!

| Codsssd a răspuns (pentru sierra1):

M-am documentat putin. Ma gândeam ca poate e cineva pe aici care a pățit la fel și care se pricepe mai bine.

| ValoareLaMinut a răspuns:

Eu propun sa ne combinam