| erabianleonard a întrebat:

Salut popcornul ingrasa? eu am mancat acum la 10 cu mama 10 seara si as vrea sa stiu daca face rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Coco2730 a răspuns:

Orice mancare ingrasa daca o mananci in mod excesiv. Sigur ca mai multi oameni s-au ingrasat de la ciocolata decat de la popcorn decat de la morcovi. De asemenea, sa mananci carbohidrati la ora asta nu e tocmai bine. Si da, te ingrasa, daca in total azi ai mancat mai mult decat energia calorica de intretinere.

| Empathizer a răspuns:

Nu te ingrasi daca consumi ocazional floricele. Dar daca mananci cu regularitate floricele facute cu ulei sau alte grasimi, sau foarte sarate, atunci te poti ingrasa.

| piTiCcu a răspuns:

Orice in cantitati mari nu e sanatos...si da ingrasa popcornul daca te gandesti e sarat, e din porumb, mai se pune si ulei sau unt. Bft!

| erabianleonard explică (pentru piTiCcu):

I-am mancat goi fara sare fara nimic

| xPurrffecttx a răspuns:

Buna.hee hee

Stai linisti\a. happy Nu o sa te ingrasi in exces, orice mancare se pune pe tine. happy.

Pa, pa.hee hee