| mihail2003 a întrebat:

Somnul mult ajuta la cresterea inaltime, sa fii mai inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da, intre orele 22 si 01, aprox.

| OvidiuSpeed a răspuns:

Somnul este unul din factorii care ne influenteaza direct viata si sanatatea. De aceea, este necesar sa stim cate mai multe legate de acest proces, de cum sa extragem beneficiile de pe urma somnului si cum sa dormim corect astfel incat sa putem creste in inaltime. Multe sunt cazurile in care oamenii se imbolnavesc din cauza lipsei somnului, fara sa fi stiut macar ca aceasta este cauza atator suferinte din viata lor.

| aXy99 a răspuns:

Da, dar nu asa cum crezi tu. Daca dormi mai mult, nu cresti mai mult. Dormi 8 ore pe zi si vei creste exact atat cat esti programat genetic.

| Emazio a răspuns:

Daca mananci, bei apa si dormi cat e necesar o sa crești doar cat iti e programat de la nastere sa cresti, datorită genelor. Daca nu faci cele de mai sus corespunzător o sa ai problemele de creștere.

| ThyDoom a răspuns:

Da. Dar nu te gândi că ajungi Mister Fantastic.