| hulkwirine a întrebat:

spuneti-mi cum sa-mi recapat glasul! deci am fost racit si am urmat un tratament dupa care mi-a trecut febra dar nu am glas. nici la scoala nu pot raspunde! am luat tantum verde, homeovox, si nurofen! acum nu pot vorbi! spuneti-mi ce medicament as putea sa iau care m-ar ajuta rapid!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vitamina C cu Propolis de la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiuri calde si propolis cu miere cum s-a mai zis

| facepalmlol a răspuns:

Fa-ti un shodou, dar sa nu-l faci decat de 2-3 ori pe saptamana maxim, cu o distanta de cel putin 2 zile intre:
pui in lapte galbenus de ou si daca nu ma-nsel si unt.

Poti sa mai pui si doar lapte cald cu miere si unt sau ceai cu miere in loc de zahar.In nici un caz cu lamaie!

| Bєshka a răspuns:

Incearca sa amesteci propolis(daca stii ce e ala) cu miere si iei cu o lingurita mica. Sper sa-ti recapeti vocea big grin.

| KamiixSweet18 a răspuns:

Stiu eu ceva freci un galbenus de ou (crud) pui 1/2 lingurite de miere shii dup pui lapte o cana fierbinte peste si iti trece in cateva zile

| Kore22 a răspuns:

Incearca si Homeogene

| jaladec a răspuns:

Miere cu lapte happy