| donarcostica a întrebat:

Stau foarte mult pe scaun si cand ma duc la liceu, stau in picioare in tranvaie autobuze etc. si apoi am de parcurs ceva pe jos. Problema e ca ma doare rau tibia cand merg pe jos. Si parca nu stiu sa merg. am impresia ca merg stanga dreapta... Ce trebuie sa fac? sa ma apuc de sala ceva? Am impresia ca am musculatura la pamant...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JackBoston a răspuns:

Maseaza gamba cu o crema si cand stai intins in pat, aseazati picioarele sa stea mai sus de nivelul inimii(faci un sul dintr-o patura sau perna). daca nu iti cedeaza durerea du-te la doctor.