| teodor14 a întrebat:

Stie cineva, daca iese la analize nicotina in sange, daca fumez o tigara pe zi, uneori nici aia?
Si daca da, la cat timp nu mai iese?
Alta intrebare ar fi...
Ce efecte are fumatul in procesul cresterii corpului? Inaltime, masa musculara.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca se fac analize special pentru asta, da. Dar daca analizele se fac pentru altceva, nu. Pentru cei care fumeaza mai mult nicotina iese in 10 ani. In cazul asta in o saptamana sau doua nu se mai vede.
Fumatul face rau.
Uite: http://www.desprecopii.com/info-id-1447-nm-Adolescentii-si-fumatul.htm#_