| Helly1226 a întrebat:

Salut, stiti cumva daca exista medicamente (sau pastile) care contin mai multe vitamine si/sau minerale pentru a ajuta la mentinerea cantitatii zilnice a acestora? De exemplu sa contina si vitaminele A, B6, D3, C etc. Adica sa contina mai multe vitamine intr-o singura pastila, sa fie mai usor decat sa iau separat vitaminele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Da, Animal Pack este cel mai bun, are si aminoacizi si nu trebuie sa iei zilnic.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Sau cauta multivitamine pe megaproteine.ro, eu unu de acolo imi iau cam orice supliment.

| PedoBarbie a răspuns:

Cavit. Cred că aşa îi zice.

| pietrean a răspuns:

Da exista,capsule/pastile,de la mai multe firme, care contin doza zilnica de vitamine si minerale.
Sunt suplimente alimentare, care contin combinatii diferite, de vitamine si minerale, de care ai nevoie.De exemplu,sa zicem ca nu ai nevoie de calciu. Exista si fara calciu.
De la Eurovita, eu am luat si cuprinde mai multe vitamine si minerale.
Fa intai niste analize din sange(daca iei ceva, de care tu nu ai nevoie nu este bine), vezi daca ai nevoie de suplimente si in functie de rezultate, cauta in farmacii suplimentul alimentar care contine ce iti trebuie.
Eu de exemplu, nu am nevoie de fier.Asa ca evit acele suplimente ce contin fier.