| anonimforlife a întrebat:

Bună! Revin..Marțea trecută am folosit un ovul clindax..cu antibioticul clindamicina. După fix o zi am început să am diaree, să mă doară puțin stomacul..joi pentru ca a persistat la ora 23 am fost la spital, acolo mi-au zis să mănânc mai uscat și să iau probiotice..am început de azi cu probioticele și de ieri cu antidiareice (nu mai sunt scaunele chiar așa apoase, sunt puțin închegate să zic) doar ca de ieri am început să fac și febră să am frisoane așa ca asta seara am mers la mine în sat(locuiesc în Italia) la un medic de gardă și îmi dăduse să iau un paracetamol să-mi treacă febra(a trecut) pentru asta seara și mi-a zis mâine să iau Normix antibiotic, mi-a făcut rețetă.Dar pe el scrie ca dacă ai febră să nu-l administrezi.Ce recomandați să fac, să-l iau? Imi agravează diareea? Mulțumesc pentru răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cipi1212 a răspuns:

Întâi trebuie să faci să îți treacă febra. Probabil e periculos să iei medicamente când ai febră.