| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiti cumva daca suplimentele nutritive pentru masa musculara afecteaza viata sexuala, sau din contra o imbunatateste, mentionez produsul pe care vreau sa il iau este GFX 8, si niste suplimente care cresc testosteronul acestea numindu-se ZMA PRO.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Logic, nu numai că îți afectează viața sexuală, datorită creșterii tostesteronului, boașele pe românește ți se vor micșora pe lângă asta calitatea spermei mai mică, o să ai probleme în timp cu ficatul, rinichii, stomacul...

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Azµre):

Ai descris efectele steroizilor, care sunt cu totul altceva.

Daca nu stii ce sunt suplimentele, de ce comentezi? Ce treaba are GFX cu testosteronul? ( sau tu HABAR NU AI ce contine GFX, dar comentezi? )

| Azµre a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Băiatule eu am vorbit în general nu numai despre acele suplimente care au și acelea destule efecte negative cum sunt cele enumerate mai sus.
Așa că nu ambala atât. Orice e supliment, concentrat dăunează organismului!
Și ce scrie aici dacă tot mă contrazici, ce spune el, ce spun eu și ce spui tu! :
ZMA® este un supliment natural puternic, non.steroidal, care creşte nivelele de testosteron şi IGF-1 şi astfel creşte masa şi forţa musculară.

| Gabriela1313 a răspuns:

Nu mai folosi suplimente. Vitaminele le iei din mancare. Iti vei distruge nu doar viata sexuala ci intreaga viata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriela1313):

Serios? Suplimentele sunt studiate de peste 40 de ani si sunt zeci de MII de articole stiintifice despre ele.

Niciul nu sustnie aberatiile tale.

Suplimente = mancare concentrata