| anonim_4396 a întrebat:

Stiti, doare cand iti scoate nervul de la o masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Nu te doare, daca faci anestezie bineinteles.
Am avut ocazia sa fac tratament pe canal si cu anestezie si fara, iar diferenta este mare adica sa nu simti nimic sau sa innebunesti de durere.
Acum anestezia cand ti-o face nici nu se simte, eu unul nici nu simt cand imi introduce acul, iar apoi cand il scoate deja sunt sub anestezie.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca e inflamat si anestezia nu isi face efectul doare nitel altfel nu

| iulianr a răspuns:

Nu doare. Iti face anestezie si nu simti nimic.

| gabicoo a răspuns:

Nu!
Dar medicul trebuie să-ți facă anestezie locală. Dacă o face pe viu doare tare!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Injectie si apoi nu mai simti nimic.

| qwertpro a răspuns:

Salut,procedura nu este dureroasa, ci poate doar in unele locuri neplacuta, dar nu vei simti nimic datorita anesteziei.

| EmanuelT a răspuns:

Doar dacă ți-l scoate pe viurolling on the floor
Îți face anestezie: un șpray acolo și dacă e nevoie și o seringă. S-ar putea să doară puțin, dar nu trebuie să te speri că doar ești bărbat. Te face o măsea? Man up

| PeggyRock a răspuns:

Îți face anestezie și nu doare.

| Samy2486 a răspuns:

Ok nu stiti daca sunt sanse sa mi-l scoata adica cand pun presiune pe masea doare un pic...in zilele trecute ma durea de innebuneam dar acum mi-a mai trecut si ma doare doar la presiune