| Anonim03172 a întrebat:

Stiti vreo pasta de dinti care sa se curete repede la clatire?
Eu in momentul de fata folosesc o pasta de dinti, iar dupa ce ma spal, trebuie sa clatesc de vreo 20 de ori ca sa nu am gustul ala nasol in gura.
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Blend-a-med mouthwash care contine alt agent antibacterian ( cetylpyridinium chloride ) decat restul pastelor de dinti. Nu iti recomand spre exemplu Parodontax, cred ca are cel mai naspa gust, e groaznica. Apropo mentolul are partile lui bune, el iti da senzatia de respiratie proaspata. Iti pot recomanda ca imediat ce perii dintii si scuipi, sa clatesti o data sau de doua ori iar apoi fara pasta sa folosesti periuta, eu asa procedez pentru a scapa de gustul de pasta.
Sper sa iti fie de folos!
Pa pa! happy

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Aslamed.

| LaraClarice a răspuns:

Incearca o pasta de dinti fara mentol, sau i-ati una al carei gust crezi ca il poti agreea. Era una de la Blend-a-Med cu propolis, mie mi s-a parut faina.