| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Sub o plomba pusa recent mi-a aparut niște pete negru -gri. Aveți idee de la ce poate fi?(petele sunt de când am plomba)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Probabil asa-i materialul de la plomba, sau pur si simplu a ramas un micut spatiu intre dinte si plomba. Daca-i-a 2 a varianta trebuie sa te duci din nou la stomatog, pentru ca altfel poate aparea o infectie ce poate cauza scoaterea nervului.

| AndreySebY123 explică (pentru Anonimmaaa888890):

Ok mulțumesc! Poate fi carie acolo? Pe mine pana acum nu m-a durut.

| Anonimmaaa888890 a răspuns (pentru AndreySebY123):

Ar putea fi. Ti-am spus, cel mai bine e sa te vada un stomatolog.