| IMioana a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si as vrea sa am niste picioare frumoase. Eu le am in X. As vrea sa le am mai subtiri si mai lungi. Fac inot de aproape un an, o data pe saptamana, dar am mai si lipsit. De vreo doua zile am inceput sa alerg pe stadion cam cate-o ora, cu pauze. Stiti cumva ce sa fac sa nu mai am picioarele in X/ sa le am mai lungi? big grin Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anileda a răspuns:

Sportul sigur te va ajuta foarte mult.
Bicicleta.
O zi buna

Aniledă

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se poate sa ai si picior plat? Daca este asa va trebui sa porti talpa asu incaltaminte ortopedica. Oricum, trebuie sa te vada un medic ortoped, ca sa-ti spuna ce este cel mai bine sa faci.

| cяιss a răspuns:

Eu am picioarele lungi si cam toti imi admira picioarele spunand ca sunt frumoase.
am facut volei vreo 2 ani si jumatate. poate din asta:p nu stiu :d

| sierjuu a răspuns:

Consulta medicul de familie, vorbeste-i si explica-i ce vrei! Sunt sigur ca te poate trimite intr-un centru de recuperare, unde merg si cei care au probleme cu spatele (coloana ) si asa mai departe. Iti urez mult noroc! funda?

| rebecca_9144 a răspuns:

Fa mult sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult sport

| IMioana explică:

Nu, nu am talpa plata deloc... happy Mai demult mergeam foarte mult pe role si unii mi-au spus ca poate si din cauza asta mi s-a deformat piciorul. Am picioarele ca un Y intors big grin.