| adeeadellina17 a întrebat:

Sunt foarte complexata din cauza unui lucru... La 17 ani am 1, 55m si mentionez ca mi s-au inchis cartilajele de crestere. Vreau sa stiu daca mai pot face ceva sa cresc in înăltime cat de cat... Am inteles ca sunt niste tipuri de exercitii prin care iti lungesti coloana vertebrală... As vrea sa stiu daca ajuta cu ceva. Multumesc anticipat! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Pentru asa ceva exista un gen de operatii de intindere a oaselor picioarelor.
Despre exercitii nu cred ca ajuta pentru ca nu are cum.
Nu trebuie sa fii complexata din cauza inaltimii.
Nu importa inaltimea dar calitatea omului.
http://goo.gl/Zsq1Dj

| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Incearca cu tractiuni la bara, si cu inot. Inotul mai ales este bine stiut ca dezvolta foarte mult organismul si corpul uman. In orice caz nu cred ca nu ai sa mai cresti, de obicei cresterea se opreste undeva la 24 ani.