| razvanstoicaru a întrebat:

Salut!
Știe cineva cum pot afla dacă o persoană figurează cu probleme psihice, in evidența unui psihiatru, deci?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e posibil asta "for free", numai dacă știi clinica și psihiatrul în a cărui evidență se află acea persoană.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce calitate?
In mod normal, nu.
Relatia intre medic si pacient este confidentiala. Mai ales in acest caz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Situația medicală e ceva strict confidential, mai ales când vorba de probleme psihice

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa afli, ca asta e confidential.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU poti afla! Doar daca esti ruda in linie dreapta, dar nici asa

| brokxy a răspuns:

Sincer nu este repet NU ESTE TREABA TA! Daca persoana aia merge la psihiatru sau nu

| Mopmop a răspuns:

Teoretic nu. Insa in Ro nu ma mai mira nimic.