| poppies a întrebat:

Salut.Tocmai mi-a fost extrasa o masea.care era cariata.Nu inteleg de ce mi-a scos-o. mi-a facut si anestezie toata partea e amortita, dar sper sa treaca repede. Mi-e teama ca n-o sa mai creasca.Mentionez ca am aproape 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta, probabil ca nu-ti va mai creste la loc. Daca radacina maselii era afectata, trebuia extrasa, neexistand o alta posibilitate de tratament.

4 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta, si am asteptat ca disperata sa-mi creasca maseaua da pana la urma o crescut tongue

| moschus a răspuns:

Cred ca era maseaua de minte aceea se scoate prima de obicei asa am patit si eu la 15 ani, de crescut nu mai are cum sa iti creasca, stai linistit

| inutzza21 a răspuns:

Ti-a scos-o probabil fiind prea mare caria ca sa poata fii salvata

| dididanceonthefloor a răspuns:

Daca era de lapte,va creste la loc, iar daca e definitiva, nu va mai crestehappy